12.22.2008

EKSPERYMENT W FOTOPLASTIKONIE


Dnia 18.12.2008 dwóch fotografów: Krzysztof Gajewski i Maciej Szal przeprowadziło próbę umieszczenia w fotoplastikonie zdjęć wykonanych lustrzankami cyfrowymi. Migawki w aparatach zostaly wyzwolone jednocześnie, dzięki czemu udało sie osiągnąć to, co do tej pory robiło się aparatami dwuobiektywowymi na materiałach światłoczułych. Gotową stereoparę wydrukowano w formacie 6x6cm i umieszczono w Fotoplastikonie Warszawskim w celu uzyskania obrazu trójwymiarowego.
W ten sposób w życie wszedł nowy projekt, który ma obrazować przekrój społeczeństwa polskiego "od kombatanta do noworodka". W czasie realizacji projektu powstanie 48 stereopar zdjęć obrazujacych wybrane przez fotografów postacie.
W czasie projektu fotograficznego równolegle nagrywany będzie film dokumentalny przedstawiajacy technikę wykorzystywaną przez fotografów oraz przybliżający sylwetki portretowanych osób. Wydany zostanie także album z anaglifami i dołączonymi do niego okularami pozwalającymi oglądać fotografie w trójwymiarze. Projekt ma też zaistnieć w przestrzeni miejskiej w formie anaglifów na bilbordach i citylightach.
Trwają prace nad pozyskaniem środków oraz patronów medialnych projektu.
Fotografowie zapraszają zainteresowane osoby do współpracy. Kontakt: fotoplastikon@1944.pl

Brak komentarzy: