5.12.2011

NOC MUZEÓW w FotoplastikonieTrójwymiarowa podróż w czasie,Noc Muzeów w Fotoplastikonie Warszawskim
W tę niezwykłą noc Fotoplastikon Warszawski zabierze Warszawiaków w magiczną podróż w odległe zakątki Azji współczesnej i tej z lat 50. W atmosferę z początku XX wieku wprowadzą zwiedzających przedwojenne szlagiery w nowoczesnej aranżacji grane na żywo! Od 19:00 w Noc Muzeów w Fotoplastikonie Warszawskim.

Fotoplastikon Warszawski ma przyjemność zabrać wszystkich w podróż dookoła Azji. Magiczny świat fotografii stereoskopowej odkryje przed zwiedzającymi swoje największe tajemnice. Podczas tegorocznej Nocy Muzeów 14 maja w Fotoplastikonie Warszawskim spotka się XIX-wieczna technika obrazowania trójwymiarowego ze współczesną.

Od godz. 19:00 do 21:30 w samym Fotoplastikonie będzie można zobaczyć zdjęcia Indii z lat 50. wykonane techniką fotografowania stereoskopowego.

Na dziedzińcu przed wejściem do tego XIX-wiecznego świata będzie można zobaczyć zdjęcia tego dalekiego zakątka świata wykonane współcześnie przez członka Polskiego Klubu Stereoskopowego Macieja Samulskiego przy wykorzystaniu współczesnej techniki fotografowania trójwymiarowego.

W godz. 19:00 – 20:00 zwiedzającym czas będzie umilać zespół Voice Band grający klimatyczne przedwojenne utwory.

Z kolei późnym wieczorem od godz. 22:00 Fotoplastikon zaprezentuje wystawę pokazująca piękno kobiecego ciała uchwycone na 48 niezwykłych fotografiach z przełomu XIX i XX wieku: „Bez gorsetu, turniury i pantalonów…. czyli odrobina erotyki w Fotoplastikonie Warszawskim”.

W tę niezwykłą noc Fotoplastikon będzie czynny w godz. 19:00 - 2:00.
Wystawy w Fotoplastikonie równocześnie mogą oglądać 24 osoby.
Indie w trójwymiarze według Macieja Samulskiego – pokaz w ramach Nocy Muzeów
w Fotoplastikonie Warszawskim
Pokaz będzie obejmował zdjęcia wykonane w czasie trzech podróży do Indii - w 2008 i 2011 roku. Postaram się w trakcie pokazu zaprezentować nie tylko zabytki rozpoznawane przez turystów, ale także przybliżyć miejsca mniej znane, a nade wszystko ukazać życie codzienne. Pokazowi będzie towarzyszyła ścieżka dźwiękowa złożona z nagrań z natury z fragmentami muzyki etnicznej. W trakcie pokazu zdjęć – niespodzianka: chciałbym zaprezentować kilka krótkich kilkusekundowych filmów także w technice 3d.
Przygodę z fotografią stereoskopową zacząłem już 9 lat temu, i mimo że obecnie zajmuję się stereoskopią profesjonalnie, pracując przy produkcji filmów stereoskopowych w kraju i zagranicą, nadal traktuję ją jak hobby. Ma to swoje dobre i złe strony, ale na szczęście moja małżonka podziela moją pasję. Natomiast mój tata fotografował stereoskopowo przy pomocy aparatu własnej konstrukcji już we wczesnych latach 80-tych i nadal fotografuje. Jesteśmy, tak samo jak Fotoplastikon, dobrym przykładem tego, że fotografia stereoskopowa zaczęła się na długo wcześniej niż James Cameron zaczął myśleć o Avatarze... My to wiemy z przekazów rodzinnych... ;)
Maciej Samulski

Voice Band jest nowatorskim przedsięwzięciem na polskiej scenie muzycznej XXI wieku. Zespół powstał z inicjatywy Arkadiusza Lipnickiego i zadebiutował w Piwnicy Artystycznej "Przechowalnia" w Łodzi. Intencją Voice Bandu jest prezentacja znanych lub oryginalnych piosenek w nowoczesnych aranżacjach, pozwalających na ukazanie ich piękna, kunsztu wokalnego wykonawców oraz przywrócenie blasku męskim, kameralnym zespołom wokalnym, niezwykle popularnym w pierwszej połowie XX wieku. http://voiceband.art.pl/

Brak komentarzy: