11.20.2013

Bez gorsetu, turniury i pantalonów... czyli odrobina erotyki w Fotoplastikonie Warszawskim.Dla wszystkich miłośników piękna kobiecego ciała i niezwykłej magii fotografii stereoskopowej Fotoplastikon Warszawski przygotował niepowtarzalną atrakcję. Przez dwa wieczory prezentowana będzie wystawa pokazująca 48 niezwykłych zdjęć erotycznych z przełomu XIX i XX wieku.

Oglądając XIX-wieczne fotografie stereoskopowe możemy poznać zainteresowania, życie codzienne i wyobrażenia o ówczesnym świecie ludzi sprzed ponad 100 lat. Największym zainteresowaniem oprócz zdjęć najodleglejszych zakątków świata, kosmosu i scenek z życia codziennego cieszyły się właśnie... fotografie erotyczne. Zdjęcia te były niezwykle popularne przez kolejne dziesięciolecia - dlatego też, wiele osób myśląc o Fotoplastikonie, pamięta przede wszystkim scenę z „Vabanku”, gdy Duńczyk (Witold Pyrkosz), oglądał zmysłowe kobiety „bez gorsetu, turniury i pantalonów”...
Fotografie prezentowane na wystawie pochodzą z kolekcji Tomasza Bielawskiego.

Wystawa będzie czynna w Fotoplastikonie Warszawskim przez dwa wieczory – 28 i 29 listopada w godzinach wieczornych (19:00-21:00). Aby poczuć się jak Duńczyk z „Vabanku” należy kupić bilet (10 zł) w kasie Fotoplastikonu Warszawskiego (al. Jerozolimskie 51).
Pokaz dla osób powyżej 18 roku życia.
Uwaga, liczba miejsc ograniczona!!!

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dzień dobry,
Czy bilety jeszcze są dostępne? I czy może planują Państwo potwórzenie tej wystawy w przyszłości?

lazy_lou pisze...

prosze proszeee, zrobcie remake!

akurat nie bedzie mnie w stolicy a MUSZE to zobaczyc :(