10.12.2010

VII Festiwalu Piosenki Retro w Fotoplastikonie Warszawskim

Muzeum Powstania Warszawskiego oraz radio Wnet zapraszają na niezwykły koncert Łukasza Jemioły laureata VI OFPR, Grand Prix 45. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, A ja sobie gram na banjo, który odbędzie się w Fotoplastikonie Warszawskim w ramach VII Festiwalu Piosenki Retro.
Fotoplastikon to urządzenie wynalezione w połowie XIX wieku i niezwykle popularne jeszcze w początkach następnego stulecia. W czasach, gdy nie było jeszcze kina, fotografia stereoskopowa stwarzała iluzję obcowania z rzeczywistością. Widz oglądał obrazy trójwymiarowe, dzięki czemu mógł odnosić wrażenie, że podróżuje w odległe miejsca i osobiście uczestniczy w wielu wydarzeniach. Obecnie Fotoplastikon Warszawski również zabiera swoich widzów w odległą podróż, tym razem jest to podróż w czasie. Wchodząc do oficyny kamienicy przy al. Jerozolimskich można poczuć się jak w przedwojennej Warszawie. Dlatego też Muzeum Powstania Warszawskiego, opiekujące się Fotoplastikonem, włączyło się kolejną edycję Festiwalu Piosenki Retro, który próbuje przypomnieć nam polskie przedwojenne utwory i atmosferę tamtych lat.
W ramach koncertu Fotoplastikon Warszawski ukarze widzom swoje wnętrze! Koncert odbędzie się w środku tej XIX-wiecznej machiny. Występowi Łukasza Jemioły będzie towarzyszyć również pokaz zdjęć starej Warszawy.
Serdecznie zapraszamy na koncert w stylu retro!
16 października, godz. 18:00. Fotoplastikon Warszawski, al. Jerozolimskie 51. Jeśli chcesz wziąć udział w koncercie wejdź na WWW.radiownet.pl lub posłuchaj na 106,2 FM od poniedziałku do czwartku w godz. 7:07-9:00 i w piątku w godz. 7:07-10:00.

Brak komentarzy: