10.28.2010

Na złotych piaskach Bułgarii.

Na złotych piaskach Bułgarii
Bułgaria z lat 60- tych XX wieku

Fotoplastikon Warszawski zaprasza na wystawę 48 kolorowanych stereoskopowych fotografii wykonanych w czasie podróży po Bułgarii niemal pięćdziesiąt lat temu. Stare samochody i stroje uchwycone na przezroczach pomagają poczuć klimat minionej epoki. W projekcie współuczestniczy Bułgarski Instytut Kultury, który objął wystawę swoim patronatem. Zdjęcia będzie można oglądać od 2 listopada 2010 w Fotoplastikonie Warszawskim.
Upamiętniona na fotografiach podróż po Bułgarii przebiegała przez Sofię, Nesebar, Baczkowo, Plovdiv, Pomorie, Słoneczny Brzegu, Złote Piaski, Warnę a także rodopskie góry. Spora część fotografii przedstawia architektoniczne dziedzictwo kraju, od malowniczych ruin starożytnych rzymskich budowli w Warnie poprzez XIV wieczny monastyr w Baczkowie po socrealistyczny sofijski dom towarowy CUM. Inna część programu dokumentuje codzienne życie mieszkańców bułgarskich miejscowości, suszenie tytoniu czy prace przy wydobyciu soli w Pomorie, kolejna plaże słynnych czarnomorskich kurortów, Słonecznego Brzegu i Złotych Piasków.
Różnorodne wątki utrwalone na fotografiach dają widzowi szansę szerszego spojrzenia na Bułgarię sprzed pięćdziesięciu lat.
Wystawie towarzyszy konkurs na najciekawsze wakacyjne zdjęcie z Bułgarii „Wczasy w Bułgarii”. Więcej informacji na stronie WWW.fotoplastikonwarszawski.pl i na facebooku.

Brak komentarzy: