10.04.2011

Finał konkursu na najlepsze zdjęcie i film z gry „Twoja Klisza z Powstania”

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na wielki finał projektu „Twoja Klisza z Powstania”, który odbędzie się 10 października o godz. 19:00 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Do końca września trwało głosowanie internautów na najlepsze zdjęcia i filmy z fotograficznej gry miejskiej, która odbyła się 6 sierpnia na warszawskiej Starówce, zorganizowanej w ramach obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas finału zostaną ogłoszone wyniki i rozdane nagrody.
6 sierpnia 2011 na Starym Mieście w Warszawie odbyła się 5. edycja fotograficznej gry miejskiej „Twoja Klisza z Powstania”. 300 uczestników przemierzyło 2-kilometrową trasę śladami dokumentatora walk na Starówce Wiesława Chrzanowskiego, odgadując 20 zakonspirowanych lokalizacji. Ostatecznie wszyscy dotarli na finał, który miał miejsce na Rynku Mariensztackim. Tegoroczna gra odbyła się w godzinach nocnych, dzięki czemu uczestnicy mogli fotografować i filmować pięknie podświetloną warszawską Starówkę.
Zakończeniem projektu „Twoja Klisza z Powstania” jest jak zawsze konkurs fotograficzny. Uczestnicy mogli zgłaszać swoje zdjęcia, a w tym roku również filmy, z przebiegu gry do konkursu fotograficznego na najlepsze zdjęcia i/lub filmu wykonane na trasie gry. Zgłoszone na portalu tvnwarszawa.pl zdjęcia i filmy przeszły wstępną preselekcję, która została dokonana przez jury w składzie: Zbigniew Furman (MPW) – przewodniczący, Jarosław Trybuś (MPW), Piotr Bakalarski (tvnwarszawa.pl), Tomasz Meuś, Przemysław Pokrycki (fundacja.doc), Paweł Brząkała (MPW). Do 30 września trwał drugi etap konkursu, czyli głosowanie internautów. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem portalu tvnwarszawa.pl, na którym wszyscy zainteresowani historią Warszawy i fotografią oddawali głosy na ulubione zdjęcie lub film z gry.
Wyniki głosowania internautów zostaną ogłoszone podczas wielkiego finału konkursu „Twoja Klisza z Powstania”, który odbędzie się 10 października o godz. 19:00 w Audytorium Jana Nowaka Jeziorańskiego w Muzeum. Na laureatów czekają nagrody – profesjonalny sprzęt fotograficzny. Specjalną nagrodę przyzna również jury konkursu. Podczas finału odbędzie się pokaz filmu z relacją z gry oraz filmu ze wspomnieniami o Wiesławie Chrzanowskim. Wstęp na finał wolny.
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza również na wystawę zdjęć z gry, którą będzie można oglądać w Fotoplastikonie Warszawskim, al. Jerozolimskie 51, w dniach 11 i 12 października. Wstęp 4 i 2 zł.

Brak komentarzy: