10.25.2011

„Jeszcze mniejsze koncerty świata w Fotoplastikonie Warszawskim”


„Jeszcze mniejsze koncerty świata”, bo tylko dla 35 osób – tyle jest miejsc w Fotoplastikonie Warszawskim, jedynym takim obiekcie na świecie, zachowanym w oryginalnym miejscu eksploatacji. W ramach koncertów ta XIX-wieczna maszyna ukaże widzom swoje wnętrze! Tym razem w Fotoplastikonie usłyszymy jedyne w swoim rodzaju połączenie dzikiej mocy muzyki, niepowtarzalnej poezji tekstów i szczerej do bólu scenicznej ekspresji, czyli zespół Przepraszam. 17 listopada godz. 20:00. Bilety w cenie 16 zł do kupienia w Fotoplastikonie, al. Jerozolimskie 51.
17 listopada we wnętrzu Fotoplastikonu zagoszczą muzycy zespołu Przepraszam. Zespół Przepraszam to trzech muzyków i dwoje wokalistów, którzy każdy swój koncert przemieniają w „hipnotyczny pokaz szamańskiej energii”. Przepraszam w ciągu kilku lat działalności zagrało ponad 100 koncertów w całej Polsce, zdobywając m.in. główne nagrody ogólnopolskich festiwali FAMA w Świnoujściu i Akustyczeń w Szczecinie. Zespół występował na festiwalach Magnetofon i Re:wizje Inwazja Sztuki Niezależnej, brał udział w spektaklach multimedialnych, ma też na koncie występy u boku takich gwiazd jak Hej czy Pogodno. Utwory Przepraszam pojawiały się na składankach Mazowiecka Scena Muzyczna, Don't Panic We're From Poland, Daleko od Szosy.
Zbigniew Hołdys powiedział o nich, że grają „niecodziennie dobrze. To jest kompletny, znakomity, oryginalny zespól, ucieszył moją duszę”. Z kolei Jacek "Budyń" Szymkiewicz z Pogodno zauważył, że „Nie ma takich zespołów jak zespół Przepraszam jest. (…) To piękne teksty w oprawie dzikiej nieprzewidywalnej muzyki bez żadnych nachalnych odniesień i zapożyczeń. Rzecz jak najbardziej wsobna. Niepowtarzalna i warta każdego zachodu żeby to zobaczyć, posłuchać dać się porwać a potem długo opowiadać o tym znajomym”.
Zespół skończył właśnie miksy materiału na debiutancką płytę, nagranego w legendarnym studiu Rogalów Analogowy pod okiem Wojtka Czerna. W nagraniach wzięli udział gościnnie Jacek "Budyń" Szymkiewicz (Pogodno), Jacek Kita (Levity) i Mikołaj Stefański (Mama Selita). Najważniejszym celem Przepraszam jest obecnie wydanie i promocja płyty.

Brak komentarzy: