11.17.2011

Teledysk Pauli i Karola w scenerii Fotoplastikonu Warszawskiego

Premiera teledysku do piosenki "Calling"!

Po sukcesie debiutanckiej płyty "Overshare", trasie koncertowej po Polsce i po Europie, a także po występach na kilkunastu najważniejszych polskich i zagranicznych festiwalach, zespól Paula i Karol prezentuje teledysk do singlowego nagrania "Calling". Klip powstał w unikalnej intymnej scenerii warszawskiego Fotoplastikonu, w którym występuje 4-osobowy koncertowy skład zespołu - Paula Bialska (cymbałki, śpiew), Karol Strzemieczny (gitara akustyczna, śpiew), Krzysiek Pożarowski (kontrabas) i Staszek Wróbel (perkusja).
Dlaczego Fotoplastikon? - „Zakochaliśmy się w tym miejscu. Graliśmy tam kameralny koncert na zaproszenie Muzeum Powstania Warszawskiego. To miejsce ma wszystko co lubimy - klimat i duszę. Jest takie nasze. Naprawdę niesamowite!” - mówią Paula i Karol.
Teledysk wyreżyserowali i zrealizowali przyjaciele zespołu: fotograf Szymon Pulcyn, Magdalena Jensen, Arek Arciszewski i Piotr Podlewski. Za postprodukcję odpowiadało TPS Film Studio. Realizacja była możliwa dzięki wsparciu i współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.
Wideo do piosenki "Calling" można zobaczyć:
http://www.youtube.com/watch?v=Sj8YKzYBaM4
a także pobrać w wersji HD bezpośrednio z serwera FTP:
http://403.pl/studio/Paula_Karol_Calling_Final_FINAL_HD.zip

Kilka słów o zespole...
Jeśli ktoś nie zna Pauli i Karola, może pomyśleć, że to po prostu dziewczyna z Kanady i chłopak z Polski, którzy spotkali się po to, by stworzyć razem kilka wesołych folkowych piosenek. Prawda jest jednak bardziej skomplikowana, bo Paula i Karol to nie tylko duet, ale wielka rodzina warszawskich muzyków, którzy przez ostatnie dwa lata podbijali serca zarówno młodszych jak i starszych fanów tego typu muzyki w Polsce i za granicą. Brytyjski "The Guardian" umieścił Paulę i Karola na liście "Dźwięk świata 2011" prezentującej najciekawsze młode zespoły. "They are Poland's new superheroes. Not the tight pants, fluttering cape kind. More like, come to our concert - we'll break your heart, and then we'll fix it up kind." - napisała redakcja prestiżowego dziennika.
Po wydaniu EP-ki "Goodnight Warsaw" w grudniu 2009 roku, a rok później po wydaniu pierwszego studyjnego albumu "Overshare" w wytwórni LADO ABC, zespółzebrał entuzjastyczne recenzje w mediach, na blogach i wśród fanów w całej Polsce. Nazwano ich "odkryciem roku", "najbardziej interesującym i jednym z najważniejszych nowych alternatywnych polskich zespołów". Jeden z blogerów po ich występie napisał: "Właśnie zobaczyłem jeden z najfajniejszych koncertów w moim życiu. To prawdopodobnie nowi liderzy polskiej sceny muzycznej". Ich piosenki to nie tylko chwytliwe melodie ale też teksty, z których bije szczerość, poczucie wspólnoty i dystans do postmodernistycznej pozy. Uniwersalny przekaz ”Pauli i Karola” trafił do słuchaczy niezależnie od wieku i narodowości. W 2011 roku polskie instytucje kulturalne dostrzegły ich umiejętność docierania do szerokiej i różnorodnej publiczności - zespół reprezentował alternatywną polską kulturę na międzynarodowych festiwalach w Islandii, Niemczech, Holandii, na Ukrainie, we Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
Paula i Karol koncertują i komponują wspólnie z Christopem Thunem i Staszkiem Wróblem na perkusji, Krzyśkiem Pożarowskim na basie i Szymonem Najderem na gitarze elektrycznej. Zespół pracuje właśnie nad drugą płytą i kontynuuje koncertowanie po Polsce i Niemczech.
Cała ekipa ”Pauli i Karola” zgodzi się bez wątpienia, że szczera dyskusja przy obiedzie jest równie ważna i ciekawa jak wspólne tworzenie muzyki.

Brak komentarzy: