2.13.2012

„Wystawa na bis” w Fotoplastikonie Warszawskim

W tym roku Fotoplastikon Warszawski zaprasza na nowy cykl wystaw, które będą prezentowane co miesiąc przez dwa dni przed każdą nową wystawą – „Wystawa na bis”, czyli Wasza ulubiona wystawa! Zgłoś nam, która wystawa najbardziej Ci się podobała a pokażemy ją jeszcze raz!
Spośród prezentowanych w 2011 roku wystaw należy wskazać jedną ulubioną oddając głos w Fotoplastikonie lub wysyłając maila na fotoplastikon@1944.pl. Pierwsze trzy najczęściej wskazywane wystawy zostaną zaprezentowane w lutym, marcu i kwietniu.
Wystawy 2011 – Fotoplastikon Warszawski
1. „XIX-wieczne kurioza” – wystawa zdjęć stereoskopowych z kolekcji Jacka Dehnela;
2. „Na tropie starożytnej Shqipëri. Stereoskopowa podróż po zakątkach Albanii” – wystawa prezentująca Albanię z przełomu lat 50’ i 60’.
3. „Londyn dwóch pokoleń” – wystawa przedstawia jak, to jedno z największych miast na świecie, zmieniło się w ciągu 50 lat i jak było postrzegane przez kolejne pokolenia.
4. „Paryż Północy. Stereoskopowa podróż po Warszawie z pocz. XX wieku” – wystawa prezentująca Warszawę z początku XX wieku.
5. „Canadian Photographer in Warsaw” –wystawa dokumentująca podróży nieznanego Kanadyjczyka po Warszawie 1964.
6. „Warszawskie uniesienia” – wystawa zdjęć Warszawy wykonanych z budowlanego podnośnika z wysokości 10 piętra przez znanego dziennikarza i fotografa stolicy Pawła Lorocha.
7. „Namibijskie kontrasty” – to stereoskopowy zapis podróży fotografa Tomasza Bielawskiego, członka Polskiego Klubu Stereoskopowego, po afrykańskim państwie Namibia.
8. „Dni Moskwy w Fotoplastikonie” – w ramach 5. Festiwalu Filmowego „Sputnik nad Polską” w Fotoplastikonie Warszawskim można było zobaczyć specjalną wystawę „Dni Moskwy” prezentującą zdjęcia stolicy naszego największego sąsiada.

Brak komentarzy: