4.05.2012

„Jeszcze mniejsze koncerty świata” 19 kwietnia, godz. 19.00Utwory florenckich kompozytorów zagrane na średniowiecznej lutni
w Fotoplastikonie Warszawskim
Na „Jeszcze mniejszym koncercie świata” w Fotoplastikonie Warszawskim 19 kwietnia o godz. 19:00 będzie można usłyszeć utwory florenckich kompozytorów przeplatane kompozycjami innych europejskich muzyków zagrane na takich instrumentach, jak lutnia, organetto, fidel czy rebek. Program koncertu, bazujący na muzyce epoki Ars Nova, został dopasowany do wystawy zdjęć Florencji ze zbiorów Fotoplastikonu Warszawskiego. A wszystko to we wnętrzu XIX-wiecznej maszyny, jaką jest Fotoplastikon. Bilety w cenie 16 zł do kupienia w Fotoplastikonie, al. Jerozolimskie 51.
19 kwietnia we wnętrzu Fotoplastikonu zagra Tadeusz Czechak z zespołu Dekameron specjalizujący się w grze na lutniach – średniowiecznej i arabskiej. Przy wykorzystaniu tego niezwykłego średniowiecznego instrumentu, któremu towarzyszyć będą organetto, fidel i rebek, zaprezentowany zostanie program bazujący na muzyce epoki Ars Nova, towarzyszącej życiu znamienitych twórców Odrodzenia. Utwory florenckich kompozytorów przeplatane są z kompozycjami innych europejskich muzyków, którzy wiedzę i inspiracje czerpali z nowych włoskich prądów. Wraz z Czechakiem zagrają Aldona Czechak oraz Agnieszka Obst-Chwała. Program został specjalnie dostosowany do wystawy ze zbiorów Fotoplastikonu Warszawskiego, prezentującej zdjęcia Florencji i Verony z 50. i 60. XX wieku.

Brak komentarzy: