3.23.2011

Kabaret Starszych Panów-Warsztaty Muzyczne w Muzeum Powstania Warszawskiego 27 marca(niedziela)

KSP – Jeżeli śpiewać, to nie indywidualnie
warsztaty muzyczno-teatralne
Starsi Panowie to legendarne postaci polskiej kultury. Aby poznać lepiej ich sylwetki oraz twórczość zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysły na ciekawe interpretacje sceniczne na warsztaty prowadzone przez Danutę Chmurską i Monikę Wasowską.
Uczestnicy poznają ciekawostki z historii współpracy Pana A i Pana B oraz przygotują wybrane sceny i piosenki z Kabaretu Starszych Panów powiązane z realiami współczesnej Warszawy.
Najbliższe warsztaty odbędą się 27 marca w godz. 11:00-12:45 dla rodzin i w godz. 15:00-18:00 dla osób powyżej 12 lat.
Wyjątkowym gościem pierwszego spotkania będzie Maria Wasowska, żona Jerzego Wasowskiego.
Kolejne 3 kwietnia. Udział po rejestracji na stronie www.panoptikum.1944.pl.

Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski to legendarne postaci polskiej kultury. Stworzyli m.in. Kabaret Starszych Panów, Divertimenta, Kabaret Jeszcze Starszych Panów. Kabaret Starszych Panów ukształtował oryginalny typ widowiska telewizyjnego
oraz niepowtarzalne, dowcipne i wykonywane z najwyższym kunsztem aktorskim piosenki. Na ich piosenkach wychowały się kolejne pokolenia Polaków, ich teksty na stałe zapisały się w świadomości nas wszystkich, a muzyka wzbogaciła zestaw polskich standardów muzyki rozrywkowej.

Warsztaty muzyczno-teatralne to niebywała okazja do poznania kultowej twórczości Kabaretu w zestawieniu z współczesnym wizerunkiem stolicy. A wszystko to poprzez wspólną zabawę i rodzinne śpiewanie. Jak wczuć się w postaci z Kabaretu i odegrać humorystyczne scenki czy zaśpiewać niezapomniane piosenki pokaże uczestnikom Danuta Chmurska, pedagog muzyczny Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Historię i ciekawostki o Starszych Panach przedstawi Monika Wasowska (współautorka Leksykonu Kabaretu Starszych Panów – Ostatni Naiwni, dziennikarka radiowa, ostatnio związana z Radiem Wnet).
Warsztaty KSP – Jeżeli śpiewać, to nie indywidualnie odbywają się w ramach cyklu warsztatów edukacyjno-artystycznych Warszawskie Panoptikum organizowanych przez Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem projektu jest prezentacja najciekawszych elementów tradycji warszawskiej oraz inspirowanie działań służących rozwojowi i integracji mieszkańców Warszawy. Tytułowe Panoptikum odnosi się do różnorodności, niezwykłości, a czasem dziwactwa zjawisk związanych z obrazem kulturowo-społecznym historycznej i współczesnej Warszawy.
Aby wziąć udział w warsztatach należy wysłać formularz zgłoszeniowy korzystając ze strony WWW.panoptikum.1944.pl.
Koszt warsztatów: rodziny – 15 zł od każdego członka rodziny;
osoby powyżej 12 lat – 25 zł.
Więcej informacji na stronie.

Brak komentarzy: