7.22.2011

29 lipca (piątek) godz.21:00 Koncert Jana A.P. Kaczmarka "Spojrzenie Wolności" w Muzeum Powstania Warszawskiego

Koncert Jana A.P. Kaczmarka Spojrzenie Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na koncert laureata Oscara Jana A.P. Kaczmarka pt. Spojrzenie Wolności, który odbędzie się 29 lipca o godz. 21:00 w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp na koncert z ważnym, czyli nieskasowanym biletem do Muzeum. Bilety do nabycia w kasie MPW oraz Fotoplastikonie Warszawskim w cenie 10 zł.
W trakcie widowiska odbędzie się światowa premiera utworu Otwarte Okno, przygotowanego specjalnie z okazji obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Za fortepianem zasiądzie pianista Leszek Możdżer wspierany przez Szymona Kaczmarka – DJ’a Oshowskiego. Artystom towarzyszy Polska Orkiestra Radiowa, której dyryguje Maciej Sztor. Dopełnieniem wizualnym koncertu będą wyświetlane na telebimach materiały archiwalne Muzeum Powstania Warszawskiego.
Koncert Spojrzenie Wolności to refleksja na temat wolności, jako uniwersalnej wartości. Intencją jest ukazanie emocji odczuwanych przez młodych Powstańców podczas walk o Warszawę w 1944 roku. Poprzez ten projekt Muzeum Powstania Warszawskiego pragnie pokazać uniwersalną ideę, jaka towarzyszy każdemu człowiekowi i która motywowała Powstańców Warszawskich do walki – poczucia i potrzeby wolności. Muzykę skomponował specjalnie na to wydarzenie, światowej sławy polski kompozytor, laureat Oscara, Jan A. P Kaczmarek. Za fortepianem zasiądzie wirtuoz, pianista jazzowy i kompozytor, Leszek Możdżer. Artystów wspiera Polska Orkiestra Radiowa, której dyrygentem jest Maciej Sztor. Koncert jest połączeniem spojrzenia starszych i młodszych na walkę o wolność, dlatego też typowym kompozycjom orkiestrowym towarzyszą oryginalne interpretacje DJ’a Oshowskiego, czyli Szymona Kaczmarka.
Podczas koncertu odbędzie się światowa premiera utworu muzycznego Otwarte Okno, który Jan A.P. Kaczmarek przygotował specjalnie z okazji obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Kompozytor przez ten utwór pragnie ukazać wiarę w wolność, która przez 63 dni motywowała tysiące młodych Powstańców do walki przeciwko okupantowi. Oprócz nowych kompozycji, pojawią się również utwory ze słynnych filmów, takich jak Marzyciel, Niewierna, Passchendaele, Wojna i pokój.
Doznania muzyczne odbiorców zostaną spotęgowane przez wyświetlane w trakcie koncertu wizuale, przygotowane z myślą o tym wyjątkowym wydarzeniu, w oparciu o materiały archiwalne Muzeum Powstania Warszawskiego.
Warunkiem wejścia na koncert jest posiadanie ważnego, czyli nieskasowanego biletu do Muzeum Powstania Warszawskiego. Bilety do nabycia na bieżąco w kasie Muzeum oraz Fotoplastikonie Warszawskim. Przed koncertem bilety będą dostępne w specjalnie przygotowanych do sprzedaży stoiskach.

Brak komentarzy: