7.28.2011

"Twoja klisza z Powstania" 6 sierpnia 2011 Fotograficzna gra miejska

„Twoja klisza z Powstania” 2011Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na 5. edycję fotograficznej gry miejskiej „Twoja Klisza z Powstania”, która organizowana jest w ramach obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tym razem powstańczy fotoreporterzy, ale również i operatorzy, będą mieli okazję odkryć nieznane zakątki warszawskiego Starego Miasta, bo to właśnie tam 6 sierpnia rozegra się prawdziwie konspiracyjna rywalizacja śladami powstańczego fotoreportera Wiesława Chrzanowskiego. Już teraz można zarejestrować się na stronie WWW.klisza.1944.pl, aby wziąć udział w grze.
Jak się robiło zupę „pluj”?, Jak wyglądała powstańcza przysięga? Jak pomóc rannemu Powstańcowi?. Na te i wiele innych zagadek poznają rozwiązanie tegoroczni uczestnicy gry. W tym roku czeka ponad 2 km trasa z licznymi zadaniami do wykonania, wśród nich m.in. odnalezienie ukrytej mapy, czy odsłuchanie tajnego komunikatu. Podczas tej edycji głównym zadaniem będzie identyfikowanie Powstańców, których zdjęcia ukryte będą w zakonspirowanych i specjalnie iluminowanych punktach gry. Gra rozpocznie się w późnych godzinach wieczornych, dlatego specjalnie przygotowane iluminacje pozwolą na nowo odkryć zakątki Starówki. Wygrywa ten, kto po wypełnieniu wszystkich zadań i odnalezieniu ukrytych zdjęć jako pierwszy dotrze do mety. W tym roku oprócz zdjęć uczestnicy gry będą mogli nagrywać krótkie filmy. Zdjęcia i filmy uczestników zrobione podczas gry wezmą udział w konkursie, którego finał jak co roku planowany jest na jesień.
Tegoroczna edycja gry inspirowana jest twórczością Wiesława Chrzanowskiego, powstańca i reportażysty, legendarnego fotografa walk powstańczych na Starym Mieście. Wiesław Chrzanowski, zmarły 28 kwietnia 2011. Podczas 63 dni Powstania wykonał kilkaset unikalnych zdjęć, które udało mu się zachować, pomimo uwięzi i tułaczki przez obozy jenieckie. Powstańcza twórczość Wiesława Chrzanowskiego będzie prezentowana na wystawie „Ludzie Starówki” w Fotoplastikonie Warszawskim, al. Jerozolimskie 51, od 2 sierpnia, która również pomoże uczestnikom w rozwiązywaniu zagadek.
Aby wziąć udział w grze należy się zarejestrować na stronie: WWW.klisza.1944.pl

Brak komentarzy: