7.13.2011

Koncert zespołu Tres.b 21 lipca godz.20.00

„Jeszcze mniejsze koncerty świata w Fotoplastikonie Warszawskim”„Jeszcze mniejsze koncerty świata”, bo tylko dla 35 osób – tyle jest miejsc w Fotoplastikonie Warszawskim, jedynym takim obiekcie na świecie, zachowanym w oryginalnym miejscu eksploatacji. W ramach koncertów ta XIX-wieczna maszyna ukaże widzom swoje wnętrze! Tym razem w Fotoplastikonie zagra tegoroczny laureat nagrody Fryderyki – Trѐs.b. 21 lipca godz. 20:00. Bilety do kupienia w Fotoplastikonie, al. Jerozolimskie 51.
Fotoplastikon to urządzenie wynalezione w połowie XIX wieku i niezwykle popularne jeszcze w początkach następnego stulecia. W czasach, gdy nie było jeszcze kina, fotografia stereoskopowa stwarzała iluzję obcowania z rzeczywistością. Widz oglądał obrazy trójwymiarowe, dzięki czemu mógł odnosić wrażenie, że podróżuje w odległe miejsca i osobiście uczestniczy w wielu wydarzeniach. Fotoplastikon Warszawski rozpoczął działalność około 1905 roku i przetrwał w tym samym miejscu Warszawy do dziś. W ramach cyklu „Jeszcze mniejsze koncerty świata” ta niezwykła machina ukaże widzom swoje wnętrze. Koncertom towarzyszy pokaz „wystawy niespodzianki”.
21 lipca we wnętrzu Fotoplastikonu zagości zespół Trѐs.b – grupa składa się z Polki i dwóch muzyków o europejsko-amerykańskich korzeniach. Nazwa zespołu oznacza (z francuskiego) „bardzo.b” i jest odnośnikiem do muzyki klasy b, surowej, nieoszlifowanej. Pierwsza nagrana w Polsce płyta Très.b „The Other Hand” ukazała się na rynku 21 września 2010 roku nakładem EMI Music Poland. Finalnego szlifu nadał jej w swym nowojorskim studio nadworny producent Nicka Cave'a - Victor Van Vugt. W ich muzyce możemy doszukać się także echa Sonic Youth. Płyta została uhonorowana nagrodą Fryderyki 2011 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Très.b można było wielokrotnie zobaczyć w Polsce m.in. na głównej scenie OFF Festiwalu w 2009 roku, a także przed zespołem HEY. Misia śpiewała m.in. na składance „Wyspiański Wyzwala” (z Dr.No) czy na ostatniej płycie Bajzla. Mają za sobą ponad 100 występów na scenach całej Europy i cieszą się opinią doskonałego zespołu koncertowego.
Fotoplastikonem Warszawskim od 2008 roku opiekuje się Muzeum Powstania Warszawskiego. W swoich zbiorach posiada już ponad 5000 unikalnych stereoskopowych fotografii ułożonych blisko w 100 kolekcji, przedstawiających niemal wszystkie zakątki świata. Czynny od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 - 18.00. W każdą niedzielę, prezentowana jest dawna Warszawa.

3 komentarze:

limonka2 pisze...

Słuchajcie... !!!
czy są moze jeszcze bilety na dzisiejszy koncert? chodzi o jedną osobę. Bedzie mozliwosc kupienia w kasie? czekam na odpowiedz
limonka2@gmail.com

Anonimowy pisze...

Eltaoo: Praca dla pieniędzy jest drogą do piekła więc warto zastanowić się co jest najcenniejszą wartością, której utracenie pozbawi Ciebie pieniędzy i wszystkiego co będzie cenniejsze od życia.

Shilo pisze...

ak przestać się martwić i zacząć żyć - audiobook

Data publikacji: 18.03.2011
Dzięki tej książce miliony ludzi pozbyło się zmartwień, obaw i kłopotów, które zatruwały im życie. Niektórzy z nich dzielą się swymi doświadczeniami. Okazuje się, że zmartwienie to też nałóg, taki jak np. palenie papierosów. Jego ofiarą może paść każdy z nas, a pozbycie się go bywa trudne. W swej książce Carnegie udziela wielu praktycznych rad, jak: pozbyć się...